ZAMBIE ZIMBABWE - expedice do divočiny

SKUTEČNÁ AFRICKÁ DIVOČINA  - 18 dnů úžasného dobrodružství 3.845 Euro

termín: květen-říjen 2023

South Luangwa - Mana Pools - Kariba - Matusadona - Viktoriiny vodopády

Cestujte za dobrodružstvím do srdce africké divočiny! Naprosto unikátní expedice Zambií a Zimbabwe s magickou řekou Zambezi, Luangwou, jezerem Kariba i úchvatné Viktoriinými vodopády! Zkrátka poznejte ráj pro milovníky přírody, fotografy a filmaře! 

Naše výprava povede přes park South Luangwa, kde je největší koncentrace divoké zvěže v Africe!!! Prozkoumáme divočinu Mana Pools, která se svou vyjímečností zapsala do UNESCO. Na březích Lake Kariba poznáte  krásný a divoký park Matusadona a expedici zakončíme u fascinujících Vikroriiných vodopádů. Budeme kempovat na místech bez plotů a náš kontakt s divočinou bude naprosto bezprostřední!


Jsou to zcela unikátní, divoké, krásné a málo navštěvované panenské oblasti: Většina českých cestovatelů zná Keňu a Tanzánii s nesčetnými auty a mikrobusy plnými asijských turistů. Vypravme se proto s námi do méně známých, ale naprosto unikátních končin africké divočiny. 

South Luangwa –   jedinečné místo k pozorování divoké africké zvěře, nejen nádherná příroda, kde řeka Luagwa vymodelovala kouzelné údolí s největší koncentrací zvěře v Africe! Je to zatím místo, které turistická veřejnost zatím moc nezná, čehož se v této expedici snažíme využít.

         
V meandrech řeky je množství lagun – celá oblast je tak přístupná pouze v období sucha. Pozoruhodná je i rozmanitost živočichů, žije zde více, než 100 druhů savců, 420 druhů ptáků, plazi, obojživelníci a fascinující je i bohatá flóra – baobaby, momany ebenové lesy…..V ranní záři prvních slunečných paprsků a stejně tak v odpoledním světle budete v hedáčku svého foťáku či kamery zabírat slony, buvoly,  antilopy, paviány i další opice, hrochy, smečky lvů, hyen, karakaly, divoké psy,  krokodýly…..stejně jako nádherné opeřence a magickou okolní přírodu. South Luangwa má největší koncentraci nepolapitelných leopardů! Období sucha má obrovskou výhodu v tom, že zvěř se musí stahovat k vodě a tak z jednoho místa můžete pozorovat koloběh života africké divočiny.

 Mana Pools - přiznám se – má srdeční záležitost – nelze popsat, magický kout africké divoké přírody, a co víc, bez omezení pohybu, můžeme se tak vypravit do naprosté divočiny i pěšky. Není to problém, s trochou pokory, znalosti a trpělivosti je možné zažít nezapomunutelné žážitky ve skutečné africké divočině!!! Takto se krmícího slona uvidíte jen tady, je to světový unikát a mladší se od něj úspěšně učí!!!

Matusadona a Lake Kariba
mimořádně krásná a divoká oblast na jižním břehu jezera.  Jsme jedni z mála průvodců působících v Africe, kteří tuto oblast pro její nesnadnou přístupnost navštěvují. Dvoudenní plavba na housboatu patří k nezapomenutelným zážitkům! Pro bezprostřední pozorování zvěře máme s sebou i člun, se kterýmse přiblížit k divokým obyvatelům těchto unikátních končin.

 Vikroriiny vodopády - tato velkolepá přírodní scenérie na řece Zambezi patří k nejúžasnějším výtvorům matky přírody. Zambezi tady padá z útesu v šířce 1.700 m do čedičového kaňonu. Voda se řítí až ze 120m výšky, místy je tato úzká skalní propadlina až 140m hluboká. VF nabízí množství zajímavých aktivit: procházku kolem vodopádů, let helikoptérou, kanoing, rafting, procházku se lvy, plavbu po Zambezi, návštěvu krokodýlí farmy

 


den
program:
strava
1
odlet z Prahy nebo Vídně
 
2
přílet do Lusaky, setkání s českou průvodkyní - hotel  nebo bungalov
 
3
odjezd do parku South Luangwa stany
S,O,V
4
safari v parku South Luangwa stany
S,O,V
5
safari v parku South Luangwa stany
S,O,V
6
safari v parku South Luangwa  stany
S,O,V
7
cesta do Lusaky,  chatky
S,V
8
přejezd do Zimbabwe do Mana Pools, safari, stany s postelí
S,V
9
safari v Mana Pools, stany s postelí
S,V
10
safari v Mana Pools, stany s postelí
S,V
11
safari v Mana Pools, stany s postelí
S,V
12
přejezd k jezeru Kariba a plavba do oblasti Matusadona - houseboat, kajuta
S,V
13
jezero Kariba - houseboat, kajuta
S,V
14
jezero Kariba - vylodění a přejezd divočinou do Binga
S
15
z Binga přejezd na Viktoriiny vodopády chatky 
S
16
Viktoriiny vodopády - volný program, chatky, helikoptéra, rafting.
S
17
Viktoriiny vodopády, po poledni odlet  do Evropy
S
18
přílet do Prahy nebo Vídně
 

Program je možno jet i v opačném pořadí, záleží na letenkách a podmínkách v lokalitách. 

V ceně je zahrnuto: ubytování a strava dle rozpisu, vozidlo, pohonné hmoty, dvoudenní pobyt na housboatu - jezero Kariba, hraniční poplatky za vozidlo, vstupy do parků South Luangwa a Mana Pools Ubytování - bungalovy nebo kempování ve stanech s postelí.

V ceně nejsou mezinárodní letenky (mohu zajistit a  vycházení 18-22 tis. Kč, cestovní pojištění, poplatky za víza, která dostanete při příletu na hranicích, nápoje

 Mrkněte na video z minulých výprav: KLIK           Podívejte se na fotogalerii: KLIK

FOTKY:KLIK - Viktoriiny Vodopády


Blue Africa Tours, 3 Beach rd, 7220 Gansbaai, Republic of South Africa
jitka@nambwa.cz | jitka@dovolena-jizni-afrika.cz | nambwa@gmail.com