OKAVANGO, CHOBE, NAMBWA, VIKTORIINY VODOPÁDY

DOBRODRUŽSTVÍ V SRCDI DIVOKÉ AFRIKY 13 dnů za 2880 Euro

vhodné od dubna do listopadu

Výprava je přímo v království divoké zvěře - úžasná je divoká Okavango deltaChobe NP i tajemství v Capriviho pruhu - Nambwa. Putování zakončíme u famózních Viktoriiných vodopádů. Tento dobrodružný výlet nabízí pohled na nespoutanou a divokou Afriku.

Neskutečně podmanivá a rozsáhlá je oblast delty řeky Okavango na severozápadě Botswany. Unikátní ekosystém, neustále měnící svou podobu, kde mapa má jen omezený orientační význam. Řeka Okavango totiž neustále mění svou tvář a na rozdíl od ostatních řek končí svoji pouť v poušti Kalahari, kde tvoří největší vnitrozemskou deltu na světě, viditelnou i z vesmíru.

Hladina Okavanga zavísí hlavně na srážkách v dalekých angolských horách, které kulminují v lednu a únoru. Tyto vody dorazí do delty v červenci a srpnu, kdy je hladina v Okavanga deltě nejvýše. Jedná se o neuvěřitelně složitý, magický, tepající ekosystém s množstvím divoké africké zvěře. Okavango je skutečný ráj - sen všech obdivovatelů volně žijící zvěře i dobrodružství.

 
Oblast Okavango delty zabírá kolem 15 tis. km2, Když hladina Okavanga kulminuje, vodní plochy až ztrojnásobí svou plochu. Pro mě  je Okavango delta skutečný fenomén, stále živá a měnící se oblast. Pro pozorování zvěře v parku Moremi je nezbytné auto 4x4 a skvělý je i člun, se kterým se dá dostat i na místa autem nepřístupná. 
 Po přesunu do Namíbie navštívíme park Mahango, kde budeme opět pozorovat divokou zvěř, na noc zůstaneme v nedalekém kempu Nundu na břehu řeky Okavango. Capriviho pruh v Namibii - rezervace Bwabwata - Nambwa na řece Kwando. Jedno z mála míst, kde jste skutečnou součástí divoké přírody, je možné se volně pohybovat a pozorovat zvěř, která často navštíví i kemp Nambwa, kde budeme nocovat.

Chobe - rezervace v Botswaně. (asi 90 km od Vic. falls).  Kouzelné místo na pozorování divoké zvěře, v Chobe je jedna z nevětších koncentrací zvěře v Africe! Užijeme si skvělé safari, oblast je známá početnými stády slonůVýprava je určena dobrodružným cestovatelům, kteří si chtějí užít přírodu a divokou zvěř Afriky, být s ní v souladu a kterým nevadí táboření v buši.

Safari je cestou přes království divoké zvěře - úžasná je divoká Okavango delta, Chobe NP i divokost kouzelných míst v Capriviho pruhu. Putování zakončíme přes u famózních Viktoriiných vodopádů. Tento dobrodružný výlet nabízí podled na nespoutanou a divokou Afriku. 

 
Viktoriiny vodopády. Tato velkolepá přírodní scenérie na řece Zambezi patří k nejúžasnějším výtvorům matky přírody.
Zambezi tady padá z útesu v šířce 1.700 m do čedičového kaňonu. Voda se řítí až z výšky 110 m a místy je tato úzká skalní propadlina hluboká až 140 m.
VF nabízí množství zajímavých aktivit: procházku kolem vodopádů, let helikoptérou, kanoing, rafting, procházku se lvy, plavbu po Zambezi, je tady i krokodýlí farma…..        

Výprava je navržena tak, aby vyhovovala cestovatelům, kteří chtějí poznat a vychutnat si příchuť  tohoto úžasného kontinentu a území, která navštívíte.

Pro samostatné skupiny je safari možné přizpůsobit a upravit podle přání, například je možné zůstat na některých místech delší dobu nebo změnit trasu. Není problém také výpravu prodloužit např. o 3-4 denní pobyt v Kapském Městě a okolí.

Speciální vozidla, která používáme jsou s náhonem na všechny čtyři kola 4x4, jsou vybrána pro své pohodlí a spolehlivost a shopnost dostat vás každou noc bezpečně do táborů. Maximální velikost skupiny je do deseti účastníků (min. šest) plus dva průvodci, čímž je zajištěna individůální pozornost všem cestovateů,. Při táboření bude vaším úkolem pomoci smontovat a demontovat jednoduchý stan. Jídlo připravují průvodci.

Dozvíte se spoustu informací o tomto jedinečném a křehkém ekosystému. Táboření pod miliony hvězd v nedotčené přírodě Delty Okavango a Capriviho pruhu. Nakonec vás  uchvátí překrásné Viktoriiny vodopády.

den
 Rekapitulace programu
strava
1.
 Odlet z CZ nebo Vídně
 
2.
 Přílet do Maunu - což je "brána" do Okavango delty
S,V
3.
 Plavba čluny do nitra delty na ostrov Chiefs island - stanové chatky s postelí nebo matrací.
S,O,V
4.
Safari v deltě - pěší výlet do divočiny, výlet na mokoro člunech v kanálech delty, projížďka člunem po   okolí, stanové chatky s postelí nebo matrací.
S,O,V
5.
 Člunem zpět do Maunu, kde zůstaneme na noc
S,V
6.
 Ráno odjezd nebo výhlídkový let nad Okavango deltou. Přejedeme do Nambwy. Divoký kemp
S,V
7.
 Nambwa - divoká a malebná oblast s množstvím divoké zvěře. Divoký kemp
S,V
8.
 Nambwa- divoká a malebná oblast s množstvím divoké zvěře.Odpoledne odjezd do Chobe v Botswaně.
S,V
9.
 Chobe NP, plavba po řece Chobe a jejích kanálech, je zde velká koncentrace zvěře a velká stáda slonů. Noc v bungalovech
S,V
10.
 Možné ranní safari v Chobe a pak přejezd (90 km) na Viktoriiny vodopády, sunset cruise - výlet lodí po mohutné Zambezi - do západu slunce. Ubytování v hotelu A Zambezi
S,V
11.
 Viktoriiny vodopády - aktivity dle vlastních zájmů. A Zambezi lodge
S
12.
 Let do JHB a do CZ
S
13.
 Přílet do CZ nebo Vídně
 
Nabízí se další dvě excelentrí alternativy:

Okavango s přeletem
4 den : vyhlídkový let nad Okavango deltou  až do Shakawe - letiště na hranicích s Namíbií, Okavango z letadla je nezapomenutelný zážitek.
Znamenalo by to plus  200-350 Eu podle společnosti, cena letenky na osobu navíc k základní ceně.

Dovoluji si upozornit, že itinerář je vodítkem, které se snažíme dodržovat, mohou existovat okolnosti, jako počasí, stav vozovky apod., kdy jsou nutné drobné změny.

Do Namíbie je nutné vyřídit vízum předem ( Vídeň cca 50 Euro), do Zimbabwe jsou  dostupná na hranicích (cca 30 USD)

cena expedice pro rok 2023 je 2.880 Euro (nezahrnuje mezinárodní letenky)  


Blue Africa Tours, 3 Beach rd, 7220 Gansbaai, Republic of South Africa
jitka@nambwa.cz | jitka@dovolena-jizni-afrika.cz | nambwa@gmail.com