AFRIKA - VELKÝ OKRUH - 23 dnů

OKRUH - JIŽNÍ AFRIKA - BOTSWANA – ZIMBABWE - 23 dnů za 3.380 Euro

termín: duben až listopad

Tato výprava je unikátní kombinací za poznáním kultury i úžasné africké přírody, vydejte se za drsnou krásou vodopádů, kaňonů a hor,  užijete si divokou zvěř v jejím přirozením prostředí. Navštívíte pobřeží Atlantiku i Indického oceánu. 

Kapské Město - kosmopolitní africká perla, jednoho z nejkrásnějších měst na světě.  Začneme vyjížďkou na Siglal Hill,  „Welcome drink“ na seznámení a přivítání v Africe s českou průvodkyní Jitkou, žijící v JAR. Pak nás čekjí výlety na legendární Mys Dobré naděje, Cape Point, majestátní Stolová Hora, symbol Kapského Města,  vypravíme se do světově známé vinařské oblasti Stellenbosh na ochutnávku skvělých jihoafrických vín.

vineyard

 Po jednom z nejobdivovanějších pobřeží světa přejedeme do Gansbaai,  zastavíme se v Betty´s Bay, kde je velká kolonie Tučňáka brýlatého. Zastavíme v Hermanusu, top místo k pozorování Pravé Jižní velryby (od července do listopadu).
 
Užijete si oceánské safari kolem Dayer Island, ostrova, kde žije obrovská kolonie dovádivých lachtanů, čítajících přes 50 tisíc zvířat. Je zde možné domluvit i potápění v kleci s velkými bílými žraloky.  Zajedeme na nejjižnější místo afrického kontinentu  - Cape Agulhas – nám známý jako Střelkový mys.
 
 
Fascinující vyhlídky při projížďkách kaňony a průsmyky -  Swartberg pass, cestou do Princ Albert, kaňon Meiringspoort ....navštívíme některou z mnoha pštrosích farem. Vydáme se po legendární Garden route, prodojedeme opět krásnými scenériemi do Plettenberg Bay – město s kouzelným zálivem a plážemi. Prohlédneme si bizardní skalnaté koryto řeky Stormsriver a projdeme se v zeleném zajetí pralesní oblasti Tsitsikama, kolem ústí řeky Stormsriver.
Z  Port Elizabeth přeletíme do moderního Durbanu na pobřeží Indického oceánu. Relax na plážích, můžete navštívit skvělé, rozlehlé akvárium nebo zvolit relax podle vaší chuti.
 

 Přejedeme k fascinujím Dračím Horám, uvidíte překrásná horská panoramata. Kdo bude mít chuť, vyrazíme na celodenní trekový výlet do Dračích hor, vyšlápneme si na Amphitheater s výhledy do okolních skalisek, odkud se řítí v pěti kaskádách Tugela, druhý nejvyšší vodopád na světě. Základ pro výšlap je poměrně vysoko, takže se překonává jen kolem 400 výškových metrů a trek zvládnou i netrénovaní zdraví jedinci. Na trase je nutné překonat asi 20m žebřík.

   
Vydáme se ke Graskopu - města, které je bránou k Blyde River Canyonu. Po Panorama Route si zajedeme na nejkrásnější vyhlídky na vodopády a Blyde River Canyon, abychom se pokochali krásou třetího největšího kaňonu na světě, který tady řeka Blyde River vytvořila. Vyhlíkky tu mají názvy jako např. God´s Window, Three Rondavels, Wonder View
 Krugerův národní park je nejrozsáhleším v celé jižní Africe,  Žije zde velké množství africké divoké zvěře – stejně tak i všichni zástupci tzv. Velké pětky - lvi, leopardi, sloni, buvoli, nosorožci, také hyeny, gepardi, množství druhů půvabných antilop, žirafy, zebry, hroši,...   nesčetně zástupců ptačí říše. Máme dva a půl dne, abychom si dosyta užili volně žijící africké zvěře! Dvě noci budeme v Krugeru,17. den odpoledne se vydáme do Johannesburgu, kde přespíme.
 
Z Johannesburgu přeletíme do Kasane v Botswaně, v pozdní odpoledne vyjedeme na člunu po řece Chobe ve stejnojmenném parku za zvěří a poplujeme až do západu slunce. Je to parádní zážitek, pozorování zvěře z řeky má zcela jiné dimenze. Chobe je navíc vyhlášená oblast s jednou s největších koncentrací zvěře v Africe! Je to perla mezi národními parky se zvěří! Má nejvíc Slonů!
Ráno pak  v otevřeném džípu pojedeme pozorovat divokou zvěř, odpoledne ve vydáme do Zimbabwe na Viktoriiny vodopády, což je asi hodinka cesty.
Putování zakončíme u Viktoriiných vodopádů - kde 1700 m široké koryto řeky Zambezi se řídí do přes sto metrů hluboké průrvy, užijete si jich při dopolední procházce.  Odpoledne se nalodíme a čeká nás parádní plavba po magické řece Zambezi, plné hrochů, krokodýlů i slonů. Na lodi je občerstvení, v ceně jsou i nápoje, včetně alkoholu. Poplujeme do západu slunce, odtud název plavby – sunset cruise. Další den můžete využít k velmi zajímavým aktivitám, jako jsou adrenalinový rafting, kanoing, let helikoptérou..
 
V ceně  3.380 Euro je zahrnuto:
 • denně snídaně
 • ubytování - sdílení - hotely, lodge, bungalovy,  chatky
 • přivítací drink na Signal Hill v CT
 • vstuné do parku Cape Point
 • vstup do NP Stormsriver
 • vstup do Blyde River Canyon
 • vtup do Krugerova parku
 • veškerá pozemní přeprava
 • česká průvodkyně
V ceně  není zahrnuto:
 • mezinárodní letenka do Kapského Města a zpět z Viktoriiných Vodopádů
 • letenka z port Elizabeth do Durbanu
 • letenka z JHB do Kasane
 • cestovní pojištěění
 • nápoje a strava nezahrnuta v programu
 • vízum do Zimbabwe - cca 30 USD

 Zde je podrobná rekapitulace programu: 

Blue Africa Tours, 3 Beach rd, 7220 Gansbaai, Republic of South Africa
jitka@nambwa.cz | jitka@dovolena-jizni-afrika.cz | nambwa@gmail.com