AFRIKOU NA MOTORCE

MOTOCYKLOVÁ VÝPRAVA  - AFRIKA TROCHU JINAK 

14 dnů za 2980 Euro vč. pronájmu motorek - cena 2023, ideálně říjen až duben

Poznávání kouzelných míst v Jižní Africe je možné mnoha způsoby a jeden z nich je užít si ho ze sedla motorky. Výprava začne V Kapském Městě – je důležité se trochu rozhlédnou a poznat nádherná místa, jaká jsou v Kapském Městě a okolí. Tak už ale do sedel a hurá na cestu! Začneme pozvolna, je třeba si motorky „osahat“, postupně pak vyrazíme i do terénů a dostaneme se i do fantastické drsné africké divočiny, projedeme také to nejlepší ze známé Garden route. Pro návrat do Kapského Města zvolíme opět snadnější a zábavnou cestu. Ukázka: video

Začneme obhlídkou Kapského Města, které je právem označováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě, parádní vyhlídka ze Signal Hill. Druhý den ráno vyzvedneme motocykly a projedeme se k Mysu dobré Naděje, nenecháme si ujít ani výlet na Stolovou Horu. Podél kouzelného pobřeží s množstvím vyhlídek se vydáme do Gansbaai, přes Bettys Bay - tučňáci a pře Hermanus, kde se dají podle ročního období pozorovat Pravé jižní velryby.  Z Gansbai si to namíříme na nejjižnější místo v Africe – Střelkový mys, kde je pomyslná čára, rozdělující Atlantický a Indický oceán. Odtud přejedeme do horami obklopeného Swellendamu. 
   
Přes průsmyk Tradouw a hornatou oblast Gamkaskloof projedeme ke kaňonu ve Swatbergu. Budeme projíždět nádhernou krajinou, skalnatými přírodními scenériemi až do Uniondale po motorkářům známé, legendární 62 roud.
Čeká nás také Baivaanskloof - opravdová africká divočina, náročný terén v hornaté krajině, kde žije i spousta divoké zvěře, buvoli, mnoho druhů antilop, paviáni…užijeme si divokých zákoutí v této nedotčené krajiny.
   
Tsitsikamma NP je hustě zarostlá a hornatá stará džungle s množstvím bizardních zákoutí a krásnou krajinou se dostaneme k řece Storms river, která v krajině po miliony let vytvatovala úzký, hluboký kaňon.
Budeme pokračovat údolím Natures valley.  Průsmykem The Passes  se vydáme přes malebné pobřežní město Kysna a přejedeme do Victoria Bay – nádherného místa u oceánu. Budeme pokračovat divokou přírodou přes Mossel Bay – opět do Gansbaai, žraločího a velrybího městečka na pobřeží Atlantiku. Poslední přejezd do Kapského Města a odlet domů.
Ideální termín z hlediska stálého počasí je od října do dubna - je sušší období.
Je možné dohodnout jinou trasu, různě upravovat délku pobytu atd.
 
V ceně  je zahrnut: promájem motocyklů značky BMW 650 GS (v případě požadavku na jiný motocykl je možná dohoda a případný doplatek), doprovodné vozidlo 4x4, ubytování dle rozpisu, polopenze, kromě první večeře v Kapském Městě.
 
V ceně není zahrnuto: zpáteční letenka do Kapského Města, cestovní pojištění, nápoje.

 

den
Rekapitulace programu:
strava
1. den
odlet z Prahy nebo Vídně
 
2. den
Přílet do Kapského Města ,ubytování hotelu (penzionu),výlet na Siglal Hill, Waterfront
 
3. den
Vyzvednutí motocyklů, Mys Dobré naděje, Cape Point, Stolová hora, hotel
S
4. den
Jízda po vyhlídkové pobřežní cestě do Gansbaai, tučňáci, velryby, noc v Bacpackers
S
5. den
Střelkový mys , Swellendam, noc v chatkách
S,V
6. den
přes Gamkaskloof projedeme ke kaňonu ve Swatbergu. Noc se stanu s pevnou matrací.
S,V
7.den
Swatberg, průjezd nádhernou krajinou, skalnatými přírodními scenériemi až do Uniondale po motorkářům známé 62 roud. Noc ve stanu s pevnou matrací.
S,V
8. den
Baivaanskloof  -  africká divočina, terén v hornaté krajině, kde žije i spousta divoké zvěře, buvoli, mnoho druhů antilop, paviáni… Noc ve stanu s pevnou matrací.
S,V
9. den
Z Baviaanskloof jízda divokou krajinou do Tsitsikamy, NP
S,V
10. den
Tsitsikamma NP je hustě zarostlá a hornatá stará džungle s množstvím bizardních zákoutí a krásnou krajinou, ústí Storm river, noc v chatkách
S,V
11. den
Průsmykem The Passes  se vydáme přes malebné pobřežní město Kysna a přejedeme do Victoria Bay – nádherného místa u oceánu. Noc v bungalovu nebo gesthausu
S,V
12. den
tento den budeme pokračovat divokou přírodou přes Mossel Bay – opět do Gansbaai
S
13. den
Přejezd do Kapského Města a odlet domů
S
14. den
přílet do Prahy nebo Vídně
 


Blue Africa Tours, 3 Beach rd, 7220 Gansbaai, Republic of South Africa
jitka@nambwa.cz | jitka@dovolena-jizni-afrika.cz | nambwa@gmail.com