FOTOVÝPRAVA JAR A NAMÍBIE

FOTO EXPEDICE pro nadšené fotografy, filmaře a milovníky divoké Afriky

KAPSKÉ MĚSTO A MAGICKÁ NAMÍBIE – ideální od dubna do listopadu 18 dnů za 2.950 Euro

termín: 9. - 26. 10. 2022, po dohodě od června do října

Fotoexpedice nás zavede do nejúžasnějších míst namíbijské divoké přírody. Čekají vás scenérie z vyhlídkového letu nad dunami Sossusvlei, Pobřežím koster a pouští Namib. Při výpravě za poznáním tradičního života Himbů se dostaneme do odlehlých končin, navštívíme vzdálené oblasti Purrosu i vodopády Epupa Falls. Užijete si safari v rozlehlém parku Etosha s množstvím volně žijící divoké zvěře. Stejně tak i atmosféra Kapského Města zůstane nesmazatelně ve vašich vzpomínkách.
 
Kapské Město je kosmopolitní africké perla. Vyjedeme na Siglal Hill, odkud se otevírá výhled na všechny strany a v pozdním odpoledni nabízí parádní fotografické příležitosti. Na večeři si zajdeme do světově známého komplexu Waterfront. Druhý den navštívíme legendární Mys Dobré naděje, Cape Point, vyjedeme na Stolovou Horu a zajedeme ke kolonii Tučňáků brýlatých na Hout Bay v malebném Simostownu.
 
Přeletíme do Walvis Bay v okolí jsou obrovská hejna plameňáků.  Ubytujeme se v hotelu ve Swakopmundu a na večeři si zajdeme do restaurace. . Brzy ráno se vyhlídkovým letadlem dostamete až k magickým dunám do oblasti Sossusvbei. Hra světel a stínů v až 300 m vysokých dunách má neopakovatelnou atmosféru. V dunách žijí přímorožci, antilopy skákavé, pštrosi, leopardi, šakali …a asi po dvou hodinách budete pokračovat v letu nad Namíbijskou pouští přes Skeleton Coast, zpět do známého města Swakopmund.  V blízkosti Swakopmundu žije na břehu Atlantiku velká kolonie lachtanů – Cape Cross. Dovádivé lachtany si můžeme prohlédnout z bezprostřední blízkosti.
   
 

 
Spitzkoppe - odpolední a večerní slunce nám umocní vychutnat si tuto nádhernou skalnatou přírodní scenérii.  ráno si můžete vyšlápnout na skalní oblouk a opět si užijete fascinujících výhledů přes poušť a na zvláštní skalní bizardní útvary, vytvořené erozí. Odtud se vydáme do Twyfelfontein - lokalita s největší koncentrací skalních kreseb v Africe - starých až 6000 let. V okolí žijí i vzácní pouštní sloni.
Purros, kde budeme pozorovat divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí, je odlehlou nezkrocenou oblastí v údolí řeky Horaisib, žijí tu především  pouštní sloni, lvi, šakali, žirafy, antilopy, přímorožci a mnoho dalších zástupců africké fauny.
       
       
Opuwo je centrem himbské kultury. My se vydáme až k Epupa falls. Jsou to kouzelné vodopády, které po miliony let vytvářela řeka Kunene, tvořící v této oblasti hranici Namíbie a Angoly. Vodopády Epupa jsou skvělým místem pro relax, okolní kouzelná příroda je ideální pro procházky s jedinečnými fotografickými příležitostmi, všude kolem potkáte místní himbské obyvatelstvo.
 
Etosha - perla Namíbie s obrovkým množstvím divoké africké zvěře, užijeme si safari směrem k Halali, uvidíme známou solnou pánev Etosha – popisovanou jako bíle se mihotající mlha, mizící v obzoru, kterou je vidět dokonce i z vesmíru. V kempu Halali je osvětlené napajedlo, kde můžeme pozorovat noční život zvěře z bezpečí skalnaté vyhlídky.  
den
Rekapitulace programu:
strava
1. den
odlet z Prahy nebo Vídně
 
2. den
Přílet do Kapského Města ,ubytování  hotelu (penzionu),výlet na Siglal Hill, Waterfront
 
3. den
Mys Dobré naděje, Cape Point, kolonie tučňáků v Hout Bay, Stolová hora, hotel
S
4. den
Přelet do Windhoeku v Namíbii, hotel,  večer zajdeme do známé Joe´s Beerhouse
S
5. den
vyhlídkový let k dunám do oblasti Sossusvbei, přes poušť Namib, Swakopmund hotel
S
6. den
plameňáci ve Walvis Bay, pak Cape Cross -lachtani, odjezd skal  Spitzkope, stan s postelí
S,V
7.den
Spitzkoppe - relax,  působivé skalní scenérie, hra světel a stínů,  stan s postelí
S,V
8. den
ze Spitzkoppe se přesuneme do  Twyfelfontein - až 6000 let staré skalní kresby, penzion
S,V
9. den
divoký Purros -  pouštní sloni, lvi, šakali, žirafy, antilopy, přímorožci, stan s postelí
S,V
10. den
safari v divoké přírodě v Purrosu, stan s postelí
S,V
11. den
cesta do Opuwu, centra Himbů a jejich kultury, penzion
S,V
12. den
přejezd k překrásným vodopádům Epupa, Himbové, návštěva jejich vesnice, stan s postelí
S,V
13. den
relax u vodopádů a okolí, malebné místo k fotografování i odpočinku, stan s postelí
S,V
14. den
přesun do Kamanjapu v blízkosti NP Etosha, penzion
S,V
15. den
Etosha - pozorování divoké africké zvěře, noc v Halali, noční napajedlo, stan s postelí
S,V
16. den
Etosha - pozorování divoké africké zvěře, noc v Halali, noční napajedlo, stan s postelí
S,V
17. den
vydáme se do Windhoeku na letiště, odlet do Evropy
S
18. den
návrat Praha nebo Vídeň
 
 
Možná je i zkrácená varianta pouze Namíbie, za 1980 Euro nezahrnující Kapské Město
 
Cena 2.950 Euro zahrnuje:    PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z VÝPRAV

průvodce, nájem aut – po celou dobu jsou k dispozici 4x4, pohonné hmoty, stravu – snídaně a večeře dle rozpisu, veškeré vstupy do parků a rezervací, poplatky za kempy a ubytování v bungalovech a hotelích. 

Cena nezahrnuje:letenku z Evropy do JAR a z Kapského Města do Walvis Bay (pomůžeme zajistit), scénický let (5.den), vízum do Namíbie - Vídeň, Berlín 50 Euro - můžeme zajistit, nápoje, cestovní pojištění


Blue Africa Tours, 3 Beach rd, 7220 Gansbaai, Republic of South Africa
jitka@nambwa.cz | jitka@dovolena-jizni-afrika.cz | nambwa@gmail.com